Kontaktovat firmu Martin Poustka M-Pos, Ústecký kraj - Most

společné anténní a satelitní systémy, levně bez paušálů

satelitní digitální systémy, Skylink / CS link - levně bez paušálů, zdarma přes 20 programů

terestrické digitální systémy DVB-T, scela zdarma přes 11 programů

bezpečnostní kamerové systémy, DVR a PVR rekordéry, kvadrátory, IR přisvícení, dome PTZ kamery

bezpečnostní elektronické systémy, alarmy pro zabezpečení objektů rodinných domů, škol i průmyslových objektů

GSM moduly pro ovládání na dálku a zasílání informací z alarmů a jiných elektronických systémů

stereo a Dolby Digitál ozvučení menších objektů a 100 voltové plošné ozvučení rozsáhlích ploch

audio - video telefoni a kominikátory, barevné LCD obrazovky, Handsfree komunikace

instalujeme komplexně slaboproudé a silnoproudé rozvody včetně příslušenství a elektroniky na -klíč-

biometrické, RFID i kódové přístupové a ovládací systémy

audio video digitální zvonkové systémy a tabla pro panelové domy

automatické ramenové závory 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 až 8 metrů s pevnou základnou

zavádíme kompletní elektro rozvody do nových výstaveb a přestaveb

Centrální systém vysávání

LED úsporné svícení, žárovky auto doma kancelář, LED pásky voděodolné, RGB pásky s ovladačem

připojení na bezdrátový obousměrný a spolehlivý internet přes satelit ASTRA2Connect nebo Mosteckou prosperující firmou MOSCOM NET, Wifi pro Váš Notebook

měření spotřeby elektrické energie domácích spotřebičů, aktuální i dlouhodobá spotřeba

opravy, servis, renovace, kompletní generální opravy u Vás i na dílně

náš technický slovník běžně používaných výrazů v našich oborech

půjčovna set-top-boxů DVB-T i DVB-S a nářadí  - bourací kladivo, vtračky, rozbrušovačky, aku vrtačky, SDS plus vrtáky, výkružníky a jiné


obrázek foto průhledný pro mezeru

kontakt na firmu Martin Poustka M-Pos pro ústecký kraj, Most a okolí

naše nízké ceny a slevy pro profesionální instalace a opravy

objednávky zboží a služeb

koncese, oprávnění a osvědčení k provozování všech našich činností

náhled našich zákazníků kteří jsou s odvedenou prací spokojeni

fórum M-Pos pro Vaše dotazy, názory, připomínky - podělte se s námi o Vaše zkušenosti, pomůžete tím ostatním

náš mini bazar, komponenty za minimální ceny

odkazy na zajímavé a poučné články z oboru i mino, reklama
© Martin Poustka M-Pos
Most 2007


kamery a digitální záznam - teorie z praxe

CCTV, OCTV, bezpečnostní kamery, IR přísvit, PVR a DVR rekordéryCo je to CCTV

Zkratka CCTV je odvozena z anglického pojmu (Closed Circuit Television), čemuž odpovídá český ekvivalent -uzavřené televizní okruhy-, což v praxi znamená, že obraz a popřípadě i svuk může sledovat jen účastník připojený přímo do okruhu, na rozdíl od varianty OCTV.


Co je to OCTV

(Open Circuit Television) je také TV okruh, ale na rozdíl od CCTV je OCTV okruh otevřený a tím přístupný z venku. Osoby k němu mohou přistupovat například prostřednictvím internetu na počítači. Okruh může a nemusí být zabezpečen heslem.


Druhy kamer

Standardní bezpečnostní kamery jsou obvykle vybaveny snímacím prvkem CCD, lacinější low-end kamery využívají CMOS čip. Dále pak jsou kamery rozděleny na standardní kamery s CS-závitem pro výměnný objektiv dle potřeb situace a kompaktní kamery s vestavěným objektivem, dále pak polokulovité DOME kamery pro stndardní montáž na strop, deskové kamery pro vestavbu do různých zařízení. Pro kamerové systémy s aktivní obsluhou (operátorem) je možné využít tzv. DOME kamery s PTZ ovládáním, které umožňují vzdálené natáčení, naklápění, zoomování a zaostřování kamery. V neposlední řadě jsou na trhu i tzv. IP kamery, které mají vestavěný video server a převádějí analogový signál na datový tok, tzv. stream, který je pak přenášen pomocí internetové sítě. Všechny tyto kamery mohou a nemusí být vybaveny tzv. IR přísvitem pro zlepšení snímání obrazu v noci. Tento IR přísvit se praktikuje ve vlnové délce 850nm nebo 950nm a tím je pro oko člověka prakticky neviditelný.


Bezpečnostní analogové kamery

Bezpečnostní kamery a systémy jsou využívány při monitorování vnějších i vnitřních prostor, k monitorování velkých firemních objektů nebo soukromého majetku (např. zabezpečení rodinného domu pomocí videovrátného nebo záznam z kamer). Často jsou CCTV kamery instalovány jako doplněk klasické EZS, čímž se zjednodušuje a zefektivňuje sledování objektu, který máte stále pod kontrolou. Kamery se dají namodulovat do TV okruhu společně s televizními programy a pak si obraz z kamery jednoduše naladit na Vašem televizoru. Z klasické analogové kvalitní kamery je možno video i audio signál přenášet po koaxiálním kabelu nebo nyní více využívaném "krouceném páru" používaného většinou pro internet. Signál z takové kamery je pak připojitelný i přímo do TV s AV vstupem, nebo pro záznam do DVR rekordéru, nebo je lze dále zpracovávat.


IP kamery

IP-kamera (Internet Protocol kamera). Nezaměňte si je s web-kamerou nebo web-camem za pár korun, které slouží hlavně ke komunikaci mezi uživateli na internetu. V pouzdře takowé IP kamery je kromě standardní analogové videokamery integrován také videoserver, který zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu na tzv. Stream. IP-kamery mají implementované i webové stránky, které umožňují uživateli sledovat obraz z webové kamery z kteréhokoliv místa v síti (LAN / Internet) pomocí standardního webového prohlížeče. Webové kamery jsou využívány především pro video monitoring a zabezpečení vzdálenějších objektů.


Kamerové systémy s digitálním záznamem obrazu

Digitální technologie se prosazuje rovněž v oblasti záznamu video a audia. CCTV kamerové systémy používají speciální videorekordéry umožňující dlouhodobý bezobslužný záznam videa a audia z monoha bezpečnostních kamer, nebo jakéhokoli AV zařízení. Digitálními videorekordéry (DVR, PVR), které ukládají obrazová a zvuková data na pevný disk (HDD), jsou často vybaveny videoserverem, který umožňuje vzdálený přístup k rekordéru přes LAN nebo internet a Vy tak můžete sledovat připojené videokamery nebo záznam odkudkoli, kde máte připojení k internetu.
Mezi vlastnosti těchto videorekordérů patří již zmíněný dlouhodobý bezobslužný záznam velmi nízká spotřeba elektrické energie, možnost sledovat záznamy z rekordéru pomocí PC i Smart mobilů přes internet, zvolit si automatické nahrávání jen při pohybu ve vyznačené ploše na každé kameře a zároveň pomocí externího výstupu připojeného např. do GSM, informovat majitele o neoprávněném pohybu. U každé kamery je možnost nastavit JAS, KONTRAST, BARVU a jiné obrazové doladění ještě před záznamem. U velké většiny DVR rekordérů lze během záznamu prohlížet již zaznamenané sekvence a plně nastavovat systém včetně přístupu z LAN sítě.

Jinou možností digitálního záznamu je standardní PC vybavené videokartou a zabezpečovacím softwarem. Tyto kamerové systémy pro PC jsou složeny obvykle ze 4-kanálové PCI videokarty a speciálního software, který umožňuje sledování a zároveň záznam videokamer na HDD počítače. Při instalaci čtyř 4-kanálových videokaret lze na PC sledovat a nahrávat až 16 videokamer. Nevíhodou techto PC systémů je velká spotřeba elektrické energie.

reklama
reklama